Artykuły - Aktualności

Zachęcamy do zamawiania maseczek ochronnych promujących czytanie

maseczki_PIK_1.jpg

Polska Izba Książki zaprasza do zakupu i rozpowszechniania maseczek ochronnych wielokrotnego użytku z logotypem według poniższych poglądowych wzorów:

maseczka I maseczka_2

Materiał: bawełna Rozmiar: M

Cena jednostkowa netto: 1-10 sztuk zamówienia 8,00 zł 10 – 50 sztuk zamówienia 7,50 zł powyżej 50 sztuk 7,00 zł

Podane ceny są cenami netto z odbiorem w Biurze PIK przy ul. Oleandrów 8 w Warszawie. To są ceny, które będą możliwe przy dużej liczbie łącznego zamówienia Izby u producenta. Podpisany formularz zamówienia prosimy przesłać mailem na adres biuro@pik.org.pl

Po skompletowaniu zamówień otrzymacie Państwo fakturę pro-forma w celu dokonania zapłaty. Aktualny termin realizacji zamówienia: 3 tygodnie od dokonania przelewu na konto Izby.

FORMULARZ ZAMÓWIENIA

Nazwa firmy:

Adres:

NIP:

Liczba zamawianych maseczek: ....Szt. Rodzaj maseczki (I. czy II.)………..

Odbiór w biurze PIK / Dostawa na adres: …………………………………….

Koszt dostawy zostanie doliczony do zamówienia.

Podpis osoby upoważnionej do składania zamówienia:

Stempel imienny i stempel firmy

Data:

Wirtualne targi książki – dyskusja online

Goethe-Institut w Warszawie, Polska Izba Książki i Frankfurter Buchmesse zapraszają na trzeci panel z cyklu polsko-niemieckich branżowych spotkań online.

Lipsk, Londyn, Paryż, Tajpej – z powodu pandemii organizatorzy targów książki na całym świecie musieli w tym roku przemyśleć na nowo formułę targów. Wiele wydarzeń zostało odwołanych, inne przeniosły swoją ofertę do sieci. Warszawskie Targi Książki oraz Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie również się nie odbyły, a Frankfurckie Targi Książki zaprezentowały się jako Edycja Specjalna w przeważającej mierze wirtualnie.

W Polsce dwukrotnie w tym roku odbyły się wirtualne targi BookTarg. W rozmowie z zaproszonymi gośćmi skupimy się na możliwościach i wyzwaniach wirtualnych targów książki, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy i w jakim zakresie targi w sieci zastąpią tradycyjne targi książki.

Prelegenci:

  • Juergen Boos, prezes i dyrektor generalny Frankfurter Buchmesse

  • Sonia Draga, prezeska Polskiej Izby Książki, przedstawicielka Warszawskich Targów Książki, wydawca

  • Mikołaj Małaczyński, współtwórca i prezes Legimi S.A. oraz BookTargu

Prowadzenie: Piotr Dobrołęcki, współtwórca i redaktor Biblioteki Analiz, dziennikarz i analityk rynku książki

wtorek 08.12.2020, godz. 16.00–17.30

W języku polskim i niemieckim, z tłumaczeniem symultanicznym

Rejestracja na platformie ZOOM: https://sababady.zoom.us/j/96530990028

1000 powodów, by czytać

Jak-glosowac-1000powodow-przeformatowania.png

Mimo wielu trudności i wyzwań związanych z nauką zdalną, do piątej edycji akcji „ 1000 powodów, by czytać” zgłosiło się ponad pół tysiąca szkół podstawowych 😊 Tym bardziej cieszy nas popularność wartościowej książki wśród najmłodszych czytelników oraz niesłabnące zaangażowanie nauczycieli i bibliotekarzy, rozwijających w dzieciach zamiłowanie do literatury.

Pozostał tylko tydzień do końca głosowania w konkursie „ 1000 powodów, by czytać”. To już ostatni moment, by wesprzeć szkoły w walce o 10 000 nowych, wybranych przez uczniów książek i czytniki e-booków.

Zachęcamy wszystkich do codziennego głosowania i zmobilizowania do tego znajomych i bliskich! To bardzo proste 😊 Wystarczy pobrać aplikację mobilną Empik i codziennie, do 2 grudnia, oddawać 1 głos na wybraną bibliotekę. To od Was zależy, które 10 szkół otrzyma pulę książek od Empiku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.empik.com/biblioteki.

AKCJA PIK-u: RAZEM PROMUJMY CZYTANIE: zamów maseczki

maseczki_PIK.jpg

Polska Izba Książki zachęca do ogólnopolskiej akcji promowania czytania książek. Zaprojektowaliśmy maseczki i zachęcamy do ich zakupów – dla własnego użytku, jako gifty dla klientów, czy też do dalszej odsprzedaży. Jeśli akcja się przyjmie i cała Polska będzie ubrana w te maseczki – wzrost poziomu czytelnictwa jest murowany , a przy zwiększonej liczbie zamówień u producenta – będziemy w stanie obniżać cenę zakupu przez Państwa.

Prosimy zapoznać się z załączoną ofertą, wypełnić formularz zamówienia i przesłać jego skan do biura PIK-u jak najszybciej.

W razie pytań, prosimy o kontakt.

Warsztaty z Tarabukiem

Gramy_z_ksiegarzami.png

Księgarnia Tarabuk realizuje bezpłatne warsztaty online dla dzieci w wieku 6-9 lat oraz nauczycieli uczących w klasach 1-3 szkoły podstawowej w ramach projektu "Gramy z księgarzami na bis". Za pomocą Zooma dzieci mogą przenieść przenieść się do księgarni, porozmawiać z księgarzem, wykonać kilka zadań, zadać pytania o książki, pracę księgarza, księgarnię.

Kontakt: 888 162 004, tarabuk@tarabuk.pl (koniecznie w tytule nazwa "Gramy z księgarzami") Liczba warsztatów jest ograniczona.

Kraków wybiera swoje ulubione księgarnie

ksiegarnie-2020.png

Do 13 grudnia można oddawać głosy na 33 niezależne księgarnie i antykwariaty. Czwarta edycja akcji „Wybieramy Księgarnie Roku” przebiega pod znakiem drugiej fali pandemii koronawirusa i coraz trudniejszej sytuacji ekonomicznej lokalnych przedsiębiorców. Głosując i kupując książki w lokalnych księgarniach, można wygrać książki i upominki zapewnione przez organizatorów we współpracy m.in. z krakowskimi wydawcami. Ogłoszenie wyników nastąpi 17 grudnia podczas internetowej gali.

Głosowanie odbędzie się wyłącznie w internecie, za pośrednictwem strony http://ksiegarnie.miastoliteratury.pl/

Typować można w czterech kategoriach: za najlepsze książki, najbardziej kompetentną obsługę, najbliższy sercu klimat oraz za najciekawsze wydarzenia kulturalne – organizowane zarówno na żywo, jak i w sieci. Cztery księgarnie z najlepszymi rezultatami w poszczególnych kategoriach otrzymają Znaki Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO za rok 2020.

Jak informują organizatorzy, we współpracy z organizatorem kampanii „Książka na Telefon” – firmą Azymut i krakowskimi wydawcami: Wydawnictwem Literackim, Wydawnictwem Znak i Wydawnictwem Karakter przygotowano specjalne upominki dla wszystkich, którzy oddadzą głos w plebiscycie i zrobią książkowe zakupy w krakowskich księgarniach. Dodatkowo do każdego oddanego głosu dołączona zostanie specjalna grafiaka „Przyjaciela”/”Przyjaciółki” księgarń do wykorzystania na profilach w mediach społecznościowych.

Prosimy o wypełnienie ankiety

Poniżej zamieszczamy ankietę PIK w związku z analizą konsekwencji ustawy zobowiązującej do rejestracji umów o dzieło w ZUS od 1.01.2021 roku. PIK wnioskuje przesunięcie terminu wdrożenia zobowiązania.

PROSIMY O PILNE ODPOWIEDZI, najpóźniej do 20.11. br. W przypadku braku konkretnych danych, prosimy o szacunki.

>>>ANKIETA

1000_powodow.jpg

Ponad 550 szkół podstawowych z całej Polski zgłosiło się do piątej edycji konkursu „1000 powodów, by czytać”. Teraz do 2 grudnia można głosować na wybraną bibliotekę w aplikacji mobilnej Empik i zachęcać do tego bliskich i znajomych. 10 szkół z największą liczbą głosów otrzyma łącznie 10 000 książek i czytniki e-booków.

Każdy głos się liczy! Więcej informacji na stronie konkursu: https://mojempik.app.link/l3kZOPr6Zab i w aplikacji mobilnej Empik.

II edycja wirtualnych targów książki BOOKTARG

Już 12 listopada startuje II edycja Wirtualnych Targów Książki BookTarg - największe, bezpłatne wydarzenie online dla osób zainteresowanych branżą czytelniczą.

W programie Wirtualnych Targów Książki nie zabraknie wydarzeń branżowych. Doświadczeniami podzielą się polscy i zagraniczni wydawcy, księgarze i bibliotekarze. Eksperci od technologii i marketingu zaprezentują sprawdzone rozwiązania.

Szczególnej uwadze polecamy panel, który odbędzie się 13 listopada w godz. 14:00 -15:00 "30 lat minęło, czyli Polska Izba Książki w nowych czasach”.

W panelu organizowanym przez PIK udział wezmą: Sonia Draga – wydawca, prezes i redaktor naczelna Wydawnictwa Sonia Draga, członek Rady Polskiej Izby Książki, przewodnicząca Sekcji Wydawców Beletrystycznych PIK, Grzegorz Majerowicz – wiceprezes i członek Rady Polskiej Izby Książki, Włodzimierz Albin członek Rady Polskiej Izby Książki oraz Przewodniczący rady Fundacji Powszechnego Czytania. Grzegorz Boguta – wydawca, nauczyciel akademicki oraz Dorota Malinowska-Grupińska- tłumaczka, wydawca i redaktor. Spotkanie poprowadzi Piotr Dobrołęcki – redaktor naczelny Magazynu Literackiego KSIĄŻKI.

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę również na webinar zaplanowany na 17 listopada o godz. 15-16.30 „Rynek audiobooków w Niemczech i w Polsce. Trendy i najnowsze modele biznesowe”, który poprowadzi Grzegorz Majerowicz. Udział w tym panelu wezmą: Killian Kissling z Argon Verlag - największy wydawca audiobooków na rynku niemieckim, rzecznik sekcji audiobooków w Börsenverein des Deutshcen Buchhandels oraz Arkadiusz Seidler, członek zarządu ds. wydawniczych Audioteka SA.

Wstęp na wydarzenia branżowe jest darmowy. Wydarzenia będzie można oglądać również na profilu FB BookTarg.

Organizatorami branżowej części BookTarg są: Legimi, Allegro, Lubimy Czytać, Polska Izba Książki oraz Literacka Sp. z o.o., która tworzy innowacyjne narzędzia dla rynku książki z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Zaproszenie na spotkanie

pik_booktarg.jpg

Polska Izba Książki zaprasza 13 listopada o godz. 14 na spotkanie online pt. "30 lat minęło, czyli Polska Izba Książki w nowych czasach". Wydarzenie odbywa się w ramach Wirtualnych Targów BookTarg.