Artykuły - Aktualności

PIK na Warszawskich Targach Książki

Zapraszamy na spotkania branżowe organizowane / współorganizowane przez PIK podczas Warszawskich Targów Książki. W szczególności polecamy Państwu:

23.05.19 , 13:00-14:00 Londyn C

Wielkość rynku książek niedostępnych w handlu – czy jest szansa na drugie życie książki? Izabela Sadowska (Lubimy czytać)– prezentacja Panel: Maciej Szymański, Marcin Wereniewicz (Azymut), Jakub El Mahdi (Virtualo), Grażyna Szponder (Rebis) , Jędrzej Maciejewski (SAiW). Prowadzący: Grzegorz Majerowicz

24.05.19, 11 – 13 Londyn C

Cyfrowy model promocji książki. Doświadczenia z Niemiec. gość : Annabell Schwarz (Bastei Lübbe-Verlag, Kolonia) prowadząca Sonia Draga

Międzynarodowy Kongres Młodych Księgarzy

W dniach 15-16 maja w Oslo odbędzie się Międzynarodowy Kongres Młodych Księgarzy (ICYB). Konferencja odbywa się co roku w innym kraju i gromadzi entuzjastycznie grono młodych osób wiążących swoją przyszłość zawodową z księgarstwem. Stworzony został dla tych osób, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i szukają nowych pomysłów.

7 maja mija termin rejestracji.

W programie m.in. wystąpienie norweskiego stowarzyszenia księgarzy i stowarzyszenia wydawców, warsztaty, wizyty studyjne w uznanej norweskiej bibliotece, w lokalnych księgarniach i w wybranych wydawnictwach.

Koszty uczestnictwa w kongresie wynoszą:

550 EUR za pokój jednoosobowy na trzy noce + pełne wyżywienie + bankiet na zakończenie

lub

450 EUR za wspólny pokój na trzy noce + pełne wyżywienie + bankiet na zakończenie

Dodatkowo trzeba doliczyć koszty podróży.

Szczegółowe informacje:

https://www.facebook.com/events/2308062512764501/

Kolejna odsłona cyklu o niezależnych wydawcach

ksiazniczki1.jpg

„Poznaj z nami niezależny rynek książki” to projekt realizowany przez Polską Izbę Książki i “Książniczki”, skierowany do czytelników oraz księgarzy i bibliotekarzy. W każdym odcinku, który trwa ok 10. minut, Sylwia Stano i Zofia Karaszewska omawiają kilka publikacji niezależnych wydawnictw.

https://www.youtube.com/watch?v=yhY_HRWVqWc&feature=youtu.be

Już można obejrzeć drugi odcinek, w którym mowa o książkach: “Zaginiony stradivarius” Johna M. Falknera w tłum. Tomasza Chyrzyńskiego (Wydawnictwo IX), “Tak. Wyjadacze” Thomasa Bernharda w tłum. Moniki Muskały (Czytelnik), “Depresja i samobójstwa dzieci i młodzieży” Joanny Chatizow (Difin), “Dorastaj z jogą” Acharya Balkrishna (a- ajurweda.pl), “Sprzeczna jaskrawość” Jacka Podsiadły (PIW) i “Opowieści z Dziedzinki” Simony Kossak (Fundacja Sąsiedzi).

Pierwszy odcinek wyemitowano 23 kwietnia, w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Kolejne dwa odcinki pilotażu, do którego zgłosiły się 22 wydawnictwa, zostaną wyemitowane 21 maja i 4 czerwca.

Social media bądź widoczny! - bezpłatne szkolenie dla księgarzy

Biblioteka Analiz zaprasza księgarzy do udziału w bezpłatnym szkoleniu, którego celem szkolenia jest efektywne i trwałe podniesienie kompetencji księgarzy w obszarze promocji księgarni z wykorzystaniem social media. Planowane szkolenie skupione będzie na efektywnym wykorzystywaniu narzędzi oferowanych przez popularne portale i strategii jak stosować social media przy sprzedaży książek.

W czasie prezentacji uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie tworzyć kampanie, optymalizować budżet oraz odpowiednio targetować grupy odbiorców. W części teoretycznej poruszone zostaną kwestie związane z budowaniem strategii content marketingowej i wykorzystaniem jej w procesie promocji. W części praktycznej każdy użytkownik – w Facebook Ads Manager – stworzy kampanie odpowiadające różnym celom biznesowym. Nie zabraknie również case study opisujących dobre i złe praktyki komunikacji. Wyjaśnione zostaną również kwestie prawne związane z content curation i oznaczaniem treści reklamowych.

Szkolenie odbędzie się 6 czerwca w Warszawie. Szczegółowe informacje http://rynek-ksiazki.pl/szkolenia/social-media-badz-widoczny-narzedzia-i-metody-zaawansowane/

Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Klaster działań pro-czytelniczych wokół lokalnej księgarni - szkolenie stacjonarne

zaproszenie_szkolenie_1.png

Polska Izba Książki zaprasza na bezpłatne szkolenie stacjonarne „Klaster działań pro-czytelniczych wokół lokalnej księgarni”, które odbędą się 7-8 czerwca w Warszawie oraz 14-15 czerwca w Toruniu.

Szkolenie ma za zadanie rozwinąć umiejętności księgarza skupienia wokół księgarni ludzi z najróżniejszych grup zawodowych i społecznych, zaangażowanych w ideę promocji czytania. W tym celu księgarz potrzebuje wiedzy na temat specyfiki rynku książki w Polsce. Potrzebuje też odpowiednich narzędzi, które pozwolą mu na działania na styku kultury i biznesu.

Na szkoleniach księgarze dowiedzą się, jak dobierać książki do potrzeb i upodobań czytelników oraz czym kierować się przy wyborze pozycji. Będziemy pokazywać też, jak promować czytelnictwo w księgarni i jak aktywizować lokalną społeczność - biznes, instytucje, urzędy, szkoły etc.

Szkolenia odbędą się w Warszawie w dniach 7-8 czerwca 2019 oraz w Toruniu w dniach 14-15 czerwca 2019. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Na zgłoszenia czekamy do 20 maja 2019 roku.

Szkolenie organizowane jest przez Polską Izbę Książki we współpracy z wemagine.pl (Linda Majerowicz i Ania Kapcia) oraz Książniczkami (Sylwia Stano i Zofia Karaszewska).

Weekend Księgarń Kameralnych w Toruniu

wkk.jpg

Program toruńskiego Weekendu:

Czwartek 25.04.2019

Toruński Antykwariat Księgarski ul. Wysoka 16, godz. 10:00 Otwarcie kiermaszu książek za pół ceny

Centrum Literatury CSW ul. Wały gen. Sikorskiego 13, godz. 17:00-19:00 Warsztaty konserwacji papieru i starych książek - WKK 2019

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 18.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Toruńska premiera tomu "Gigusie" Jakuba Michalczeni / 25.04.2019

Księgarnia " U Jezuitów ", ul. Piekary 24 (wejście od Rynku Staromiejskiego), godz. 9:00 Gotujemy ze św. Hildegardą

Sobota 27.04.2019

Księgarnia Bookinista Toruń, ul. Konstytucji 3 Maja 10 Weekend Księgarń Kameralnych 2019: Sobota w Księgarni Bookinista

Centrum Literatury CSW, ul. Wały gen Sikorskiego 13, godz. 11:00-14:00 Spotkanie z książką Dziwolągi. Posadźmy razem drzewo! - WKK 2019

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, godz. 11:00-13:00 Prowadzenie mikrofirmy kulturalnej-szkolenie

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 12.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Barwy kosmosu Prelekcja i prezentacja wizualna dla dzieci

Niedziela, 28.04.2019

Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2, godz. 12.00 Weekend Księgarń Kameralnych w Księgarni Kafka i spółka Kosmiczna niedziela z Mikołajem Kopernikiem WKK 2019

Toruński Antykwariat Księgarski, ul. Wysoka 16, godz. 12:00-14:00 Spotkanie z poezją Marii Znamierowskiej - autorskie czytanie wierszy, dyskusje, pogawędki

Współorganizatorzy, pomysłodawcy i patroni medialni wydarzenia: Weekend Księgarń Kameralnych 2019, Książki kupuję kameralnie, Między Książkami

"Poznaj z nami niezależny rynek książki" - Polska Izba Książki i Książniczki zapraszają

23.04.2019, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, emitujemy pierwszy odcinek pilotażu projektu „Poznaj z nami niezależny rynek książki – Polska Izba Książki i Książniczki zapraszają"

https://www.youtube.com/watch?v=qPW-hLv0LbI

Pozostałe 3 odcinki pilotażu, do którego zgłosiły się 22 wydawnictwa zostaną wyemitowane w dniach: 7.05.19, 21.05.19,4.06.19

Światowy Dzień Książki w Księgarni Autorskiej

Autorska_SDK_1080x1080px.jpg

W ramach obchodów ŚDK dla naszych klientów przygotowaliśmy:

! promocję handlową 3 za 2; przy zakupie za minimum 70 zł, klienci otrzymują dowolną książkę z wybranej oferty za 1 grosz. Promocja obowiązuje przez cały tydzień 23-28.04.2019

! do zakupów będziemy dołączać plansze z wyzwaniem czytelniczym

! spotkania autorskie:

  • z Sylwią Winnik do książki "Tylko przeżyć" 24.04 o godzinie 18:00 w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu
  • z Wojciechem Wajdą 24.04 o godzinie 13:00 w galerii VIVO! Krosno
  • z Sylwią Winnik do książki "Tylko przeżyć" 26.04 o godzinie 17:30 w Złotych Tarasach w Warszawie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w księgarni Kuferek

spotkanie_autorskie_afisz.jpg

Z okazji Światowego Dnia Książki w księgarni Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, w "Jarosławskim Kuferku Artystycznym", odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Burą, którego mottem jest: "Dobre słowo znaczy więcej".

Joanna Bura jest autorką artykułów o tematyce medycznej oraz powieści obyczajowej "Inni", o niełatwej miłości dwojga ludzi, osadzonej w realiach południowo-wschodniej Polski.

Światowy Dzień Książki w Spółdzielni Ogniwo

Spółdzielnia Ogniwo 23 kwietnia o godz. 18, wspólnie z wydawnictwem W.A.B, organizuje spotkanie z Maciejem Marciszem, autorem książki „Taśmy rodzinne”.

🎤 Prowadzący Marcin Wilk (Wyliczanka).

Maciej Marcisz – urodzony w 1988 roku. Od prawie dekady pracuje w branży wydawniczej, od dwóch lat w Grupie Wydawniczej Foksal. Razem z przyjaciółką prowadzi klub czytelniczy na warszawskiej Ochocie. Członek rady fundacji Sexedpl. Nie zrobił magisterki na Uniwersytecie Warszawskim i PWSFTViT w Łodzi. Pochodzi z małego miasta, mieszka w Warszawie. „Taśmy rodzinne” to jego pierwsza powieść.